BEŽEC BEŽCOM
Dnes je štvrtok, 02.02.2023. Meniny: . Narodeniny: .
III. základné kolo BLŽ
streda 04.05.2011 18:30 Kysucké Nové Mesto, štadión
výsledky
výsledky BLŽ

Víťazom III. základného kola BLŽ sa stal prekvapujúco Miro Neslušan (MKŠS-AK KNM), ktorý v poslednom kole ušiel Robovi Rolkovi (AŠKP ŽA). Tretí dobehol s väčšou stratou Matúš Jurečka (TAT MT).

Prvýkrát v histórii BLŽ sa základné kolo nebežalo v žilinskom okrese, ale na 380m dlhom škvárovom okruhu v Kysuckom Novom Meste. Napriek silnému dažďu deň pred behom bol okruh vo veľmi dobrom stave. Tento okruh má ešte jednu zvláštnosť a to, že na rozdiel od normálneho okruhu s 2 rovinkami má rovinky 4 - dve normálne a dve krátke v oblúkoch.

Myslím, že podujatie sa vydarilo, o čom svedčí aj účasť skoro 50 pretekárov a nebyť "ignorovania" Rajčanov to mohlo byť aj viac.

Po pretekoch sme boli pohostení Milošom Vojtekom, ktorí oslavoval svoje abrahamoviny a aj organizátormi na čele s Milanom Slivkom.


Pozvánka

Po prvýkrát v tomto roku sa základné kolo BLŽ uskutoční mimo okres Žilina. Keďže v okrese nie je veľa atletických okruhov (v D. Hričove sme boli v posledných 4 rokoch), III. základné kolo bude v Kysuckom Novom Meste. Z tohto mesta sa BLŽ každoročne zúčastňuje veľké množstvo pretekárov. Štart pretekov bude na škvárovej dráhe futbalového štadióna až o 18.00 alebo 18:30 - po ukončení futbalového zápasu.

Od 18:00 budú bývať behy do septembra.