BEŽEC BEŽCOM
Dnes je nedeľa, 29.01.2023. Meniny: . Narodeniny: .
Deň supervytrvalca
sobota 16.10.2010 10:00 Žilina, Sad mieru
grafické propozície
propozície
foto 1
foto 2
oficiálne výsledky

V sobotu 16.10.2010 sa už po na 21x stretli vyznávači ultra behu v Žiline. V rámci Dňa supervytrvalca sa tu konali MS v behu na 50km. Aj keď niektorí dopredu prihlásení pretekári neprišli, na štart sa pod mostom v Sade mieru postavili 3 bežkyne a 22 bežcov. Čakalo ich 53 okruhov na certifikovanej trati (944m okruh). Počasie všetkým zúčastneným prialo - bolo bezvetrie a asi 9 st. celzia. 

 

Z celkového víťazstva sa už po 3x za sebou tešil Peter Tichý (ŠKP Čadca) pred Ondejom Evinom (Partizán Bardejov) a Rudom Lorenčíkom (Ťahanovce).  Všetci traja (spolu s Jankom Bujňákom a Slavom Lindvaiom) budú reprezentovať SR na MS v behu na 100 km, ktoré sa uskutočnia začiatkom novembra v Španielsku.

 

Medzi krajšou časťou bežeckého poľa bola najrýchlejšia (aj ked nespokojná, lebo sa jej nepodaril atak na 4 hodinovú hranicu) Anka Balošáková (ŠKP Čadca) pred Evkou Hatalovou (SNV)  a Zlatkou Semanovou (KE).

 

Preteky úspešne dokončili aj dvaj bežci nad 60 rokov - Anton Gombár  a Peter Polák, ktorý je so svojimi 15-timi účasťami najčastejšie štartujúcim pretekárom na tomto podujatí.

 

Vyhlásenie výsledkov prebehlo v príjemnom prostredí penziónu Kamélia, kde všetci pretekári, rozhodcovia aj ostatní organizátori pretekov spoločne doplnili stratené kalórie a vitamíny.

 

Veľká vďaka patrí majiteľom a zamestancom žilinskej plavárne, Penziónu Kamélia a Športhotela Bôrik, ktorí pomohli pri zabezpečení regenerácie, šatní a celého zázemia pretekov.

 

Všetci sa už určite tešíme na nasledujúci 22. ročník, ktorý by sa mal uskutočniť tak ako zvyčajne 2 týždne po MMM, teda 15.10.2011.


Pozvánka

Už po 21x sa stretnú vytrvalci v Žiline na Dni supervytrvalca. Tento rok to bude 16.októbra. Na programe je beh na certifikovanej  50km trati v Sade mieru pri Kamélii ( každý bude mať odmeraný aj oficiálny čas na maratón ). Štart pretekov je o 10:30 hod.

 

POZOR : Kancelária a celé zázemie pretekov sa presunulo do Penziónu Kamélia !!!